Wellness

Prožijte pobyt plný odpočinku a relaxace! Zážitkové wellness s rozlehlým saunovým světem a jedinečnou atmosférou zpestří váš pobyt mezi saunovými procedurami. U Fresh baru či vodního baru si můžete vychutnávat osvěžující drink přímo z relaxačního bazénu.

#vicenezhotel

Saunový svět a bazény

SAUNA

Ceremoniální sauna

TEPLOTA 90°C, VLHKOST 10%

  • Velká finská sauna s výhledem do zahrady a na venkovní posezení uprostřed jezírka. Probíhají zde pravidelně saunové ceremoniály, které Vám zpříjemní pobyt v sauně, jsou zaměřeny na odpočinek těla i ducha.
  • Saunové ceremoniály se konají každé středu, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli vždy v časech 17:30, 18:30, 19:15 a 20:00 hodin (změny dnů i časů jsou vyhrazeny).
  • Saunové ceremoniály jsou zahrnuty v ceně základního vstupu.

Vyhrazujeme si 15 minut před ceremoniálem na přichystání sauny a 5 minut po skončení na úklid.

Jak probíhá saunový ceremoniál? 

Saunér účastníky přivítá, představí se jim a sdělí, jaké téma saunového ceremoniálu bude následovat, jak bude ceremoniál probíhat a jak dlouho bude trvat. Zmíní také, co je potřeba v sauně dodržet a co mají účastníci dělat i po saunování. Dohlíží, aby vše probíhalo maximálně příjemně a přátelsky. Pokud saunér zvolil pro saunový ceremoniál vonné esence a saunovou kosmetiku, pak zmíní, jaké konkrétní vůně to budou. Podle toho, jak je saunový ceremoniál zaměřený, saunér vybírá i další kosmetiku a aromaterapii do sauny, může připravit solný peeling nebo bylinný peeling pro potírání těla během saunování. Ceremoniál trvá zhruba 10-15 minut.

Během saunování může také použít různé zvukové kulisy, světelné efekty, může podávat občerstvení. Během saunového ceremoniálu je efektivní a nezbytné „mávání ručníkem“, kdy saunér při saunování může několikrát vířit vzduch máváním ručníkem kolem horkých kamen, rozvíří horký vzduch v sauně a podle směru mávání ho nasměřuje, například proti saunujícím se klientům. Vytváří tak nárazy horkého vzduchu, které saunování a pocení zintenzivní. Pokud saunér polévá kameny vonnými esencemi, pak vířením vzduchu tuto vůni „distribuuje“ po celé sauně.

Solná sauna

TEPLOTA: 60°C, VLHKOST: 15%

Inhalace soli zrychluje regeneraci organismu po vyčerpání ze sportu či stresu, působí blahodárně na dýchací cesty, zmírňuje astma a podporuje detoxikaci. 

Tepidárium

TEPLOTA: 35°C, VLHKOST: 30%

Tepidárium je vyhřívaná místnost, která využívá účinků „termoterapie“. Tato metoda je zaměřena na prohřátí těla a relaxaci celého organismu. Dochází k příjemnému a mírnému saunování.

Parní sauna

TEPLOTA: 40°C, VLHKOST: 100%

Pára je známá pro svůj pozitivní vliv na pokožku a dýchací cesty. Pomáhá k pročištění pórů a zanechává kůži jemnou a hebkou. Pára obohacená o éterické oleje zvyšuje účinnost saunování.

Finská sauna

TEPLOTA: 90°C, VLHKOST 10%

Jedná se o finskou saunu s výhledem na vodní hladinu jezírka a relaxační zahrady, která Vám navodí pocit ticha, klidu a uvolnění. Finská sauna je typická svojí vysokou teplotou a nízkou vlhkostí.  Saunování Vám zpestří dřevěný interiér a jemné vonné esence přírody.


OCHLAZOVACÍ ZÓNA

Ochlazovací vědro

Představuje jednoduchý, ale velmi účinný způsob zchlazení. Stačí zatáhnout za lano, a efekt přijde okamžitě. Vědro je určeno k jednorázovému ochlazení, při pauze mezi saunovými cykly.

Ledová kašna

Skok do ledové vody je pro někoho příliš radikální. Vyzkoušejte proto jeden z nejmírnějších způsobů ochlazení, ledovou kašnu. Ta je naplněna ledovou tříští, která Vás zchladí na těch správných místech.

Zážitková sprcha

Ideální využití je po prohřátí těla v sauně. Tvoří je masážní trysky, které zajišťují proudy teplé a studené vody. Tropický déšť, ledová mlha nebo přívalový vodní proud zaručí jedineční zážitek.

Ochlazovací řeka

Další efektivní ochlazení s možností proplutí do venkovní nezastřešené části wellness.

Ochlazovací bazének

Je nezbytnou součástí relaxačních procedur po saunování, umožňuje dokonalé zchlazení.

Vodopád

Venkovní přírodní ochlazení, které je součástí jezírka. Intenzivně ochlazuje a vytváří pocit osvěžení po žáru sauny.


BAZÉNY A VÍŘIVKA

Relaxační bazén s barem

Vířivý relaxační bazén s odpočinkovou zónou s lehátky, výhledem na venkovní jezírko a relaxační zahradu. Ve vodním baru si můžete objednat nejrůznější druhy nápojů z naší nabídky.

Vířivka

Venkovní vířivka až pro 8 osob je umístěna v relaxační zahradě v těsné blízkosti jezírka s výhledem na vodopád. Pomocí bublinkových trysek, které masáží povzbudí každý sval, zajistí dokonalou relaxaci.

Venkovní plavecký bazén

Nevyhřívaný plavecký bazén dlouhý 12 x 19 m a hluboký 1,4 m. U bazénu je dětské brouzdaliště s hloubkou 0,4 m. K dispozici je také bar, sluneční terasa, lehátka, slunečníky a venkovní sprcha. Provozní doba: červen – září.


RELAXAČNÍ ZÓNY

Tichá odpočívárna a fresh bar

Prostorná odpočívárna s lehátky a posezením, výhledem na jezírko a relaxační hudbou. Příjemnou atmosféru doplňují dřevěné motivy a mechová dekorace. Ve fresh baru si můžete odpočinout s drinkem v ruce či objednat něco dobrého k snědku.

Odpočinková zahrada

Ze saunového světa se po dřevěném mole dostanete k jezírku s vodopádem, ohništěm, které navazuje na relaxační zahradu. Zahradu postupně budujeme a rozšiřujeme o nové odpočinkové zóny, posezení v přírodě a další.

Jezírko

Venkovní přírodní jezírko s vodopádem, které doplňuje atmosféru pro dokonalou relaxaci.