Tipy na výlety – pěšky

Pěšky

Do přístaviště (3 km)

Krátký nenáročný výlet od našeho hotelu k Sokolskému koupališti u Brněnské přehrady a dále po asfaltové cyklostezce kolem vody, přes hráz do přístaviště.

Zpět se dostanete stejnou cestou, anebo z přístaviště parníkem na zastávku Sokolské koupaliště.


Podrobná mapka

Jízdní řád parníku


Do Zoo (4 km)

Do Brněnské zoologické zahrady se dostanete od hotelu směrem k hrázi brněnské přehrady, kde sejdete po delších schodech k řece, kudy vede příjemná procházka až k bráně Zoo, která určitě stojí za návštěvu.

Ze Zoo se můžete vrátit pěšky přes městskou část Kníničky nebo autobusem č. 302, který má zastávku přímo před areálem našeho hotelu (zastávka Rekreační středisko).


Podrobná mapka 

Zoologická zahrada

Jízdní řád


K státnímu hradu Veveří (8 km)

Půldenní lehce náročnější výlet po levém břehu Brněnské přehrady z části po zpevněných cestách, z části po přírodních cestách (po turistické značce). V cíli vás čeká jeden z nejrozlehlejších středověkých hradů v česku. V letním období se na hradě koná také spousta kulturních a gastronomických akcí.

Na cestu zpět do hotelu můžete využít parník, který má zastávku pod hradem, anebo se vydejte zpět pěšky po stejné cestě.


Podrobná mapka

Jízdní řád parníku

Hrad Veveří


Poutní místo Tři Kříže (9 km)

Půldenní lehce náročnější výlet přes Rozdrojovice směrem k oboře, kde můžete narazit na stádečko daňků nebo muflonů, a odkud budete pokračovat po turistické značce přes lesní cestičku až k poutnímu místu, kde dříve stával dřevěný kostelík, jehož vznik je datován k počátku křesťanství v těchto končinách.

Kdo by si chtěl výlet prodloužit, doporučujeme sejít po Křížové cestě až do Chudčic.

Pro cestu zpět k hotelu můžete využit jak parník ze zastávky Veverská Bítýška, tak i zvolit pěší cestu po žluté turistické značce po levém břehu přehrady.


Podrobná mapka