Ceremoniální sauna

Ceremoniální saunaSaunový ceremoniál je něco jako zážitek v sauně, divadlo nebo představení pro saunující se klienty.Provozní doba ceremoniální sauny

Saunové ceremoniály se konají každou středu, pátek, sobotu a neděli. Vždy v časech 17:30, 18:30, 19:15 a 20:00.


• po dobu ceremoniálů hlídání v dětské herně (do 20:30)

• Saunové ceremoniály jsou zahrnuty v ceně základního vstupu.

• Vyhrazujeme si 15 minut před ceremoniálem na přichystání sauny a 5 minut po skončení na úklid.

• Názvy ceremoniálů budou zveřejněny v prostorách wellness nebo na recepci vždy večer v den konání saunového ceremoniálu. 

• Změna programu vyhrazena.


PROGRAM SAUNOVÝCH VEČERŮ 2022

4. 2. Valentýnský saunový večer - program

20. 3. Vítání jara ve wellness Hotelu Atlantis

1. 5. 1. máj v sauně

15. 6. Ukončení saunové sezóny

Vstupenky v předprodeji online ZDE


Jak probíhá saunový ceremoniál?

Saunér účastníky přivítá, představí se jim a sdělí, jaké téma saunového ceremoniálu bude následovat a jak bude ceremoniál probíhat a jeho délku. Zmíní také, co je potřeba v sauně dodržet a co mají účastníci dělat i po saunování. Dohlíží, aby vše probíhalo maximálně příjemně a také přátelsky upozorňuje na pravidla saunování a snaží se je vysvětlovat. Pokud saunér zvolil pro saunový ceremoniál vonné esence a saunovou kosmetiku, pak zmíní jaké konkrétní vůně to budou.


Podle toho, jak je saunový ceremoniál zaměřený, saunér vybírá i další kosmetiku a aromaterapii do sauny, může připravit solný peeling nebo bylinný peeling pro potírání těla během saunování. Ceremoniál trvá zhruba 10-15 minut.

Během saunování může také použít různé zvukové kulisy, světelné efekty, může podávat občerstvení. Během saunového ceremoniálu je efektivní a nezbytné „mávání ručníkem“, kdy saunér při saunování může několikrát vířit vzduch máváním ručníkem kolem horkých kamen, rozvíří horký vzduch v sauně a podle směru mávání ho nasměřuje, například proti saunujícím se klientům. Vytváří tak nárazy horkého vzduchu, které saunování a pocení zintenzivní. Pokud saunér polévá kameny vonnými esencemi, pak vířením vzduchu tuto vůni „distribuuje“ po celé sauně.